Prodaná nevěsta ATD (premiéra v kině Art Brno) (21. září 2017)

Smetanova Prodaná nevěsta – nejnárodnější opera přijímána i těmi, kteří k tomuto hudebnímu žánru ani netíhnou, a její děj je tak známý, že si jej málokdo vybaví. Ateliér tělového designu v rámci rezidenčního pobytu Galerie Sam83 přijíždí do malé vesničky Česká Bříza, aby zrekonstruoval první němý filmový záznam opery z roku 1922, který leží zapomenut někde v Národním filmovém archivu. Naši nezainteresovaní vetřelci prochází scenérií současné vesnice a vytváří obrazy inspirované českým kulturním dědictvím.
hrají: Lukáš Essender, Tereza Froncová, Lenka Klodová, Kateřina Olivová, Kristína Reisová, Ivana Rovenská, Adéla Venturová a atd.
KINO ART BRNO: https://kinoart.cz/filmy/prodana-nevesta/
TRAILER: https://youtu.be/_zsw17nW2iQ/
VIDEA: http://atd.ffa.vutbr.cz/vystava.php?id=34

AiC (14. září 2017)

kolektivní výstava z rezidenčních pobytů organizovaných Galerií sam83 v České Bříze a Poznámky k národopisu v současném umění v Galerii bratří Špillarů v Domažlicích
Videa Ateliéru tělového designu zpracovávají skutečnost, že ve vesnici Česká Bříza byl natočen první němý filmový záznam opery Prodaná nevěsta. Během vernisáže proběhla performance Nabízení koláčů.
http://www.sam83.cz/galerie/vystavy/aic/